Honorowi dawcy krwi z Władysławowa nie zawiedli podczas wiosennego poboru w Pucku!

Honorowi dawcy krwi z Władysławowa nie zawiedli podczas wiosennego poboru w Pucku!

O tym, jak ważna jest krew wie każdy. Nie da się jej odtworzyć w warunkach laboratoryjnych, dlatego tak ważne jest, aby w szpitalach nie brakowało tego surowca od dobrowolnych, honorowych dawców krwi. Na początku majówki, na rynku w Pucku pojawił się specjalny autobus. Zaraz po zaparkowaniu, pojawiła się kolejka chętnych do oddania krwi, również z Władysławowa.

Pan Marian z Władysławowa, jak sam o sobie mówi, traktuje oddawanie krwi jako polisę na przyszłość. Jeżeli teraz oddaje on, to gdy w razie czego będzie mu potrzebna w nagłym wypadku w szpitalu, to jest szansa, że ją otrzyma. Inni pytani o motywację do oddania krwi dodają, że to po prostu mały gest, który może uratować czyjeś życie.

Na rynku w Pucku już od 11 utworzyła się spora kolejka osób chcących oddać krew. Honorowi dawcy mogli liczyć na specjalne traktowanie i obowiązkową czekoladę po całym zabiegu. Wiosenna edycja honorowych dawców krwi już się zakończyła. Następnym razem specjalny autobus zawita tu pod koniec czerwca 2023r.