Europejskie Dni Dziedzictwa – smaki dziedzictwa. Co będzie się działo w weekend 11- 12.09?

Europejskie Dni Dziedzictwa – smaki dziedzictwa. Co będzie się działo w weekend 11- 12.09?
fot. unsplash.com

Jeżeli chcesz się przekonać, jak doskonałe potrafią być smaki Pomorza, koniecznie przyjedź na jedną z wielu imprez, jakie szykują się w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot. Oto, gdzie odbędą się najciekawsze wydarzenia!

Smaki Dziedzictwa regionu pomorskiego

Impreza odbywa się przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie pomorskim. Te wydarzenia są poświęcone nie tylko kulinariom, ale również szeroko pojętej tradycji i bogatemu dziedzictwu kulturowemu oraz lokalnej historii. To już 29 edycja, która przez wiele lat niezmiennie promuje dany region, przypominając o zamierzchłych, często już zapomnianych czasach. 

11 i 12 września — co się będzie działo?

Imprezy porozrzucane są na całym Pomorzu, znajdź te, które najbardziej wpiszą się w Twoje zainteresowania:

  • Muzeum Emigracji w Gdyni – zaprasza do gry „Smaki Dziedzictwa”, gdzie będzie trzeba rozwiązać szereg zagadek związanych z muzealnymi zbiorami.
  • „Odbudowa kościoła św Jana w Gdańsku 1945- 2020” – multimedialna wystawa pokazująca jak na przestrzeni lat przebiegał proces odbudowy tego kościoła. 
  • Zamek w Malborku od kuchni – jeżeli jesteś ciekaw, co jadł na śniadanie Konrad von Jungingen i Urlich von Jungingen, koniecznie wybierz się do Baszty Starościńskiej. Odbędą się tam również Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej. 
  • Bulwa to hopt! – na tej imprezie zaprezentowane zostaną tradycyjne potrawy z ziemniaków jakie kiedyś jadano na Kaszubach, Kociewie i Borach Tucholskich. 
  • Letni Jarmark Etnograficzny – odbędzie się w ogrodzie przy Oddziale Etnografii MNG. Spotkasz tam artystów ludowych z Kaszub i Powiśla, będzie również możliwość zakupu ich rękodzieła. 
  • Słodkie karmelki – to impreza w Tczewie, gdzie będzie można podążać śladami dawnych sklepów z branży spożywczej. 
  • Zasmakuj w historii na zamku w Krokowej – posłuchasz tam wykładów dotyczących historii dawnych mieszkańców, razem z możliwością spróbowania zamkowych specjałów. 

Pobierz aplikację!

Aby w pełni wykorzystać całą ofertę kulturalną w ramach tego projektu, warto ściągnąć sobie specjalną, dedykowaną temu wydarzeniu aplikację, dzięki której będziesz ze wszystkim na bieżąco. Znajdziesz tam lokalne wydarzenia wraz ze szczegółami, a także mapkę z konkretnymi wskazówkami dojazdu do wyznaczonego miejsca. Warto dodać, że aplikacja jest bezpłatna. 

Nie zapomnij również o środkach bezpieczeństwa. W związku z pandemią, w mocy pozostają przepisy o noszeniu maseczki w miejscach zamkniętych oraz dezynfekcja rąk. Wskazane jest również zachowanie odpowiedniej odległości od siebie.