Polskie plaże wśród najpiękniejszych na świecie. Oto najnowsze zestawienie!

Polskie plaże wśród najpiękniejszych na świecie. Oto najnowsze zestawienie!
fot. pixabay.com

Każdy, kto chociaż raz przyjechał nad Morze Bałtyckie powtarza, że ma swój unikalny, ponadczasowy klimat. I chociaż pogoda czasem nie dopisuje tak, jakbyśmy tego oczekiwali a wiatry potrafią urwać głowę, wciąż ma swoje grono wielbicieli. Bałtyckie plaże docenił również portal European Best Destinations.

Najpiękniejsze plaże starego kontynentu

Wyżej wspomniany portal zapytał swoich użytkowników o opinię w sprawie najpiękniejszych plaż Europy. Zagłosowało w sumie 12 000 użytkowników z 82 krajów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu plasuje się plaża na wyspie oddalonej o 43 km od Madery – Porto Santo. Oferuje ona ponad dziesięcio kilometrowy pas piaszczystych, zachwycających plaż. Uwiodły one już niejednego turystę.

Na drugim miejscu znajduje się plaża Bolonia Beach, położona około 25 km od hiszpańskiego miasta Tarifa. Atutami z pewnością są wydmy, czysty piasek i szeroka plaża. Znajdzie się tu miejsce zarówno dla wielbicieli spokojnego wypoczynku jak i dla surferów.

Trzecie miejsce w zestawieniu zdobyła plaża na Maderze o nazwie Seixal. Krystaliczna woda, wulkaniczny piasek oraz zadbana infrastruktura przyciąga tu mnóstwo turystów. I warto zobaczyć ją na własne oczy chociaż raz w życiu.

A gdzie polskie plaże?

Turyści docenili również walory naszego regionu. Plaże z Półwyspu Helskiego znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych plaż Europy. Jak możemy przeczytać na portalu European Best Destinations – po przylocie do Gdańska, warto wypożyczyć samochód i pojechać na Hel. Nazwano go „jednym z klejnotów czystej natury”. Czy miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku trzeba jeszcze przekonywać?

Po więcej inspiracji na wycieczki zajrzyj na portal: odkrywca.com.pl