Lubisz latać na paralotni? We Władysławowie znajdziesz cudowne warunki, nie tylko latem!

Lubisz latać na paralotni? We Władysławowie znajdziesz cudowne warunki, nie tylko latem!
fot. unsplash.com

Gmina Władysławowo to nie tylko przepiękne, ciche i piaszczyste plaże. To również zachwycające klify, które możemy spotkać między Władysławowem a Jastrzębią górą. Wielbiciele paralotniarstwa z pewnością docenią doskonałe warunki do latania i niezapomniane widoki!

Wszystkie atuty

Przede wszystkim znajdziesz tu wprost idealne ukształtowanie terenu. Świetne ukształtowanie terenu spodoba się zarówno początkującym jak i doświadczonym paralotniarzom. Na tym obszarze jest również duże lądowisko idealnie przystosowane pod loty i to nie tylko na paralotni, ale i na motolotni.

Nie można zapominać o wiatrach, najczęściej północnych i północno wschodnich. To między innymi one zapewniają szeroki obszar noszenia, bezpieczny również dla uczących się dopiero lotów na paralotni. Usadowiona na dole klifu szeroka, piaszczysta plaża to najlepsze miejsce do lądowania.

Co musisz wiedzieć?

Z informacji technicznych, najważniejsza z nich to ta, że deniwelacja wynosi około 30 metrów. Do tego na klifie brak jest podmuchów, występuje za to stały laminarny wiatr od morza. Co istotne, pilot z mniejszej wysokości musi niejako przyklejać się do krawędzi klifu, za to latający wyżej mijając, odchodzi w morze.

Najpopularniejszymi miesiącami, gdy miłośników paralotni jest najwięcej, jest sezon od maja do sierpnia. Jednak jeżeli pogoda sprzyja, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować tego również jesienią. Pamiętaj jednak, aby ciągle monitorować pogodę, bo ta nad morzem zmienia się błyskawicznie.