Tupadły – sielskie wakacje gwarantowane

Tupadły – sielskie wakacje gwarantowane
fot. unsplash.com

Na Półwyspie Helskim nie brakuje ośrodków turystycznych oferujących całodzienne atrakcje połączone z wieczornymi dyskotekami i klubowym życiem. Wszyscy ci, którzy wolą jednak ciszę oraz spokojny szum fal, zapraszam do mniejszych miejscowości, takich jak Tupadły.

Prastara osada rybacka

Po raz pierwszy o wsi Tupadły napisano na początku XIII wieku, jako Tapatle albo Tupadla. Jak na dobrą miejscowość wypoczynkową przystało, można posłuchać o niej legendy, sięgającej jeszcze czasów królów Polski. Ponoć to właśnie tutejsi rybacy ratowali króla Zygmunta III Wazę, gdy wracał z nieudanej wyprawy na Szwecję. Ile w tej opowieści jest prawy, pozostaje nam ocenić samemu. Jedno jest pewne, jeżeli wspomniany król faktycznie trafił do Tupadły, to z pewnością oczarowały go spokój i wspaniałe, piaszczyste plaże.

Gdzie na Tupadły?

Na mapie szukaj bardzo blisko Jastrzębiej Góry. Jednak wsi tej z pewnością daleko do wakacyjnego kurortu. Zamiast pensjonatów i hoteli, pełno tu kwater prywatnych. Próżno szukać również głośnego życia nocnego oraz imprez plenerowych. Co ta miejscowość oferuje w zamian?

Ciszę, spokój i oddech od miejskiego gwaru. Urlop w Tupadłach będzie niespieszny, sielski i z pewnością z korzyścią dla wszystkich tych, którzy na co dzień żyją w wielkim pośpiechu. A jeżeli zapragniesz mocniejszych wrażeń, skorzystaj z podniebnej przejażdżki awionetką turystyczną. Widoki zapierają dech w piersiach i pozostają w pamięci na długo! Przeloty są oferowane tylko w okresie wakacyjnym, od czerwca do września.