Odpoczywasz we Władysławowie? Koniecznie zagraj w grę terenową „Szlak rybek!”

Odpoczywasz we Władysławowie? Koniecznie zagraj w grę terenową „Szlak rybek!”
fot. unsplash.com

Co robić nad morzem, gdy chwilowo ma się przesyt plażą? Zdecydowanie podjąć wyzwanie i zagrać w jedną z najciekawszych gier terenowych w regionie, pt. „Szlak Rybek”!

Rozpoczęcie gry

Aby zagrać zabawę terenową „Szlak Rybek”, musisz udać się do Biura Informacji Turystycznej we Władysławowie. Znajdziesz je na ul. Towarowej, przy wieży ciśnień, obok postoju TAXI i dworca PKS. Tam dostaniesz bezpłatnie komplet kart do gry. Jest to 6 pojedynczych plansz, dzięki którym dowiesz się o wszystkich niezbędnych zadaniach. Przeczytaj je uważnie i…zacznij odkrywać uroki Władysławowa na nowo!

Wspomniane karty do gry możesz również wydrukować ze strony internetowej Urzędu Miasta Władysławowo. Jednak ze względów logistycznych o wiele prościej jest poprosić urzędnika Punktu Informacji Turystycznej. Może podpowie lub nakieruje na jakieś potencjalne rozwiązania?

Przebieg 

Gracze otrzymują mapkę na szlaku rybek, dzięki której wiedzą gdzie skierować swoje pierwsze kroki. Karta nr 1 to zadanie Feliksa Migawki, które jest świetną rozgrzewką przed kolejnymi zagadkami. Następna, to zagadka Kapitana Wincenta, gdzie trzeba wykazać się niemałym sprytem. Zadanie starego Albercika z kolei to niezłe ćwiczenie spostrzegawczości. Uważaj na Filipka plażowicza, bo może Cię zwieść w pole. Ostatnia karta, nr 5, to zadanie Państwa Rybeczek. Jest trudne, ale po tylu wcześniejszych zagadkach, rozwiążesz je bez problemu!

Zakończenie gry

W momencie, gdy wszystkie zagadki zostały rozwiązane, a ty masz w ręku komplet prawidłowych odpowiedzi, musisz wrócić z kartami do Informacji Turystycznej. Tam pracownicy szybko ocenią poprawność odpowiedzi i wręczą komplet nagród gwarantowanych.

Gra miejska to świetny sposób na spędzenie jednego wakacyjnego dnia. Uatrakcyjni deszczowe, ale i słoneczne chwile sprawiając, że wakacje nad Bałtykiem będą jeszcze bardziej niezapomniane. To rozwiązanie to również świetna opcja dla stałych mieszkańców Władysławowa, chcących na nowo poznać swoje miasto!