Pokoje na wynajem w Jastarni – jesień nad morzem

Pokoje na wynajem w Jastarni – jesień nad morzem

Kiedy przychodzi czas na rezerwowanie terminów na coroczny urlop, część nas zamiast typowo wakacyjnych miesięcy, decyduje się na wyjazd jesienią. Fani wczasów w pełnym słońcu i w towarzystwie temperatur 30+ nie zawsze rozumieją taką decyzję. Jest jednak przynajmniej kilka dobrych powodów, aby wybrać wolne tygodnie właśnie we wrześniu lub nawet w październiku. Jesienne miesiące mają swoje zalety, na przykład jeśli chodzi o pobyt nad morzem.

Wczasy nad morzem jesienią

Dla większości osób wybierających polskie morze jako cel swoich wakacyjnych wyjazdów jedynym sensownym terminem są najgorętsze miesiące w roku – lipiec i sierpień. Wszakże wtedy woda jest najcieplejsza, a przecież urlop nad morzem równa się codziennym kąpielom w morskich falach. Poza tym, aby uprawiać „plażing i smażing” niezbędny jest stały dostęp do gorących promieni słonecznych, a tych jest najwięcej właśnie w okresie letnim. Niestety, jako że jest to dość popularny pomysł na spędzanie wczasów, tłumy w nadmorskich kurortach bywają naprawdę spore, a apartamenty nad Bałtykiem oblegane są do granic wytrzymałości. Morze parawanów, kolejki do budek z goframi i ścisk w okolicach każdej atrakcji turystycznej – to nie musi być jedyny sposób na spędzanie wakacji nad polskim morzem.

Jest drugi, trochę inny, ale według wielu nawet lepszy niż ten opisany powyżej. Wystarczy wybrać się na nadbałtyckie plaże jesienią. Decydując się na urlop we wrześniu, dalej możemy cieszyć się ciepłą letnią aurą i nagrzaną morską wodą. Ale dzięki temu, że rozpoczął się już rok szkolny, znacznie ograniczona ilość rodzin z dziećmi i grup kolonijnych, oznacza dużo mniejsze tłumy. Co za tym idzie, miejscowości nadmorskie – na przykład Jastarnia – w okresie jesiennym są bardziej przystępne, niż ma to miejsce w szczycie sezonu. Mniejsza ilość wczasowiczów oznacza też, że dużo łatwiej będzie znaleźć wolne pokoje na wynajem w Jastarni lub innych kurortach wypoczynkowych.

Świetnym miejscem na taki właśnie jesienny pobyt nad morzem jest kompleks apartamentów https://www.twojmikroklimat.pl, zlokalizowany z samym centrum Jastarni. Jego korzystne położenie zapewnia łatwy i szybki dostęp do kąpieliska morskiego, lokali gastronomicznych, atrakcji dla dzieci i obiektów sportowych.

Jesień nad morzem – korzyści

Ale nie tylko brak tłumów jest zaletą spędzania urlopu nad morzem jesienią. Właśnie w tych miesiącach uaktywnia się najlepsza dla naszego zdrowia cecha Bałtyku. Kiedy nieco spadają temperatury, a wiatry wiejące znad morza wzmagają się, jod zawarty w wodzie morskiej przedostaje się do powietrza w dużo większych ilościach. O tym jak ważny dla naszego organizmu jest ten pierwiastek, słyszał chyba każdy. Jest niezbędny do prawidłowego działania tarczycy wytwarzającej hormony regulujące pracę naszego serca czy przemianę materii. Jod ma też lecznicze i wspomagające działanie na nasze drogi oddechowe. Dlatego apartamenty nad morzem to wspaniała baza wypadowa do długich, dobrych dla zdrowia spacerów wzdłuż plaży, o którą rozbijają się morskie fale.

Jesienny pobyt nad morzem ma też inną, bardzo istotną dla niektórych korzyść. Jako że jest to okres poza szczytem sezonu, spadają ceny, zarówno wielu usług i atrakcji turystycznych, jak i wynajmu wszelkiego rodzaju noclegów, czy to w hotelach, czy w ośrodkach wypoczynkowych. Apartamenty w Jastarni, czy innych miejscowościach nadmorskich, mają wtedy lepsze ceny niż w samym środku wakacji. Można wykorzystać to, aby zamiast zwyczajowych dwóch tygodni, przedłużyć swój pobyt o kilka dni i nie wydać na to ani złotówki więcej.

Jesień to idealny czas na urlop dla tych, którzy uwielbiają niepowtarzalną atmosferę wakacji nad polskim morzem, a nie lubią wylewać siódmych potów w tropikalnych temperaturach. Niektórzy z nas uwielbiają długie spacery, nie tylko brzegiem morza, ale na przykład wśród drzew czy wzdłuż tętniącej życiem promenady w centrum miejscowości wypoczynkowej. Najlepszy czas na takie spacery jest właśnie jesienią, kiedy pogoda jeszcze sprzyja, a słońce nie próbuje usmażyć nas żywcem, jak to bywa w lipcu.

Jeśli dotąd nie myśleliście o spędzeniu wczasów nad morzem jesienią, to najwyższa pora rozważyć tę opcję. Gwarantujemy, że zakochacie się w jesiennym klimacie panującym nad Bałtykiem o tej porze roku.