Tragiczny incydent we Władysławowie: Dwuletni chłopiec porażony prądem

Tragiczny incydent we Władysławowie: Dwuletni chłopiec porażony prądem

Siły policyjne oraz prokuratura w Władysławowie starają się wyjaśnić okoliczności, które doprowadziły do porażenia prądem małego dwulatka. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 1 czerwca, w jednym z miejscowych domków letniskowych. Maluch, będący w stanie ciężkim, został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala.

Przeprowadzane jest śledztwo pod kierunkiem zarzutu narażania nieletniego na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub poważnego nadszarpnięcia jego zdrowia. Mały pacjent został przewieziony na miejsce leczenia za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, informuje, że prawdopodobną przyczyną wypadku było wkładanie metalowego przedmiotu przez chłopca do gniazdka elektrycznego. Podkreślono również, że rodzice dziecka byli w danym momencie obecni w domu i byli trzeźwi, co potwierdziły badania alkotestem.

W przypadku ustalenia, że przyczyną incydentu było zaniedbanie ze strony osoby dorosłej, grozi jej kara pozbawienia wolności do pięciu lat.