Kobieta usiłowała zarobić, sprzedając fałszywe ubrania przez internet – szybko wpadła w ręce prawa

Kobieta usiłowała zarobić, sprzedając fałszywe ubrania przez internet – szybko wpadła w ręce prawa

W powiecie puckim, 34-letnia kobieta próbowała prowadzić nielegalny biznes, który jednak nie umknął uwadze funkcjonariuszy Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Nielegalna działalność stała się dla niej źródłem dochodu, co potwierdza asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Funkcjonariusze policji puckiej, wypełniający swoje obowiązki służbowe, nie tylko patrolują teren, ale również monitorują aktywność w sieci. Dzięki ciężkiej pracy, analizie zgromadzonych dowodów i wytrwałości, detektywi z Pucka zdołali ustalić, że pod jednym z adresów na terenie powiatu puckiego gromadzone są produkty oznaczone sfałszowanymi znakami towarowymi, które następnie trafiają na rynek sprzedaży online.

Całą działalność prowadziła konkretna osoba.

Jak wyjaśnia asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, detektywi zidentyfikowali 34-letnią mieszkankę powiatu puckiego jako osobę, która na grupach ogłoszeniowych i portalach społecznościowych, sprzedawała odzież oznaczoną podrobionymi lub myląco podobnymi znakami towarowymi popularnych marek. To nielegalne przedsięwzięcie stało się dla niej źródłem dochodu. Policjanci ustalili także, że sprzedawane przez nią produkty były oferowane po znacznie niższej cenie niż ich oryginalne odpowiedniki.