Wspieranie młodzieży przez policjantów z puckiej komendy w czasie egzaminu dojrzałości

Wspieranie młodzieży przez policjantów z puckiej komendy w czasie egzaminu dojrzałości

W dniu wczorajszym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku po raz kolejny zadbali o bezpieczeństwo uczniów przystępujących do matury. Od godziny 9.00, patrolowali oni teren szkół, aby zapewnić spokój i poczucie bezpieczeństwa młodym ludziom piszącym kilkugodzinny egzamin.

Kiedy policjanci odwiedzili młodzież z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, natrafili na uczniów, którzy byli gotowi porozmawiać po stresującym egzaminie. Ci, którzy wyszli już ze swoich sal egzaminacyjnych, wyjaśnili mundurowym, że to wyzwanie generuje pewne napięcie i stres. Podzielili się swoimi doświadczeniami z funkcjonariuszami, którzy w zamian życzyli im najlepszych możliwych wyników. Policjanci podkreślali, że ciężka praca i systematyczna nauka na pewno zaowocują oczekiwanymi efektami, otworzą drzwi do wymarzonych uczelni i umożliwią swobodny wybór dalszej drogi życiowej. Dzielnicowi sugerowali również możliwość wstąpienia do służb policyjnych, co zainteresowało niektórych młodych ludzi.

Uczniowie z chęcią dowiadywali się o naturę pracy w policji i możliwości dalszego rozwoju. Mieli okazję usłyszeć od mundurowych o procesie rekrutacyjnym i specyfice ich codziennych obowiązków. Funkcjonariusze z Pucka zachęcali młodzież do dołączenia do służb policyjnych, podkreślając szerokie możliwości rozwoju zawodowego i różnorodność dziedzin, w których mogliby się specjalizować. Dzielnicowy asp. Łukasz Pelowski i asp.sztab. Michał Rost zdołali wzbudzić zainteresowanie młodych ludzi, którzy wyrazili wiele pozytywnych opinii na temat pracy w policji. Zbudowane relacje zaowocowały interesującymi dyskusjami i umówionym spotkaniem kilku uczniów z pracownikami działu kadr w puckiej komendzie, którzy również udzielają informacji na temat procedury rekrutacyjnej.