Znamy szczegóły dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa w Władysławowie

Znamy szczegóły dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa w Władysławowie

Władysławowo, atrakcyjna gmina nadmorska, została obdarowana kwotą 2 miliony 700 tysięcy złotych od rządu. Środki te przeznaczone są na zwiększenie bezpieczeństwa na jednej z kluczowych ulic tego miejsca – Drodze Chłapowskiej.

Plan inwestycyjny zakłada realizację kilku istotnych prac konstrukcyjnych. Zostanie stworzony i przemodelowany ciąg komunikacji pieszo-rowerowej, który będzie się rozciągał od ulicy Swarzewskiej, przez rondo, aż do popularnej sieci sklepów Biedronka. Ponadto, zamierza się wybudować chodnik i ścieżkę, które będą prowadziły od ronda do budynków, które niegdyś były częścią Państwowego Gospodarstwa Rolnego (PGR). Nie mniej ważnym elementem planu jest remont nawierzchni asfaltowej, również na odcinku od ronda do dawnych budynków PGR.

Dla pierwszego z powyższych zadań przygotowano już odpowiednią dokumentację techniczną. Niedługo natomiast zostanie podpisana umowa dotycząca projektów technicznych dla reszty planowanych działań. Kolejną częścią przebudowy Drogi Chłapowskiej będzie stworzenie projektu technicznego dla dalszego odcinka, który będzie prowadził do ulicy Harcerskiej.